23 Харун Текин воротар 34 Бурсаспор

Кращий результат: 1/2 фіналу (2008)
Тренер: Фатіх Терім
Кращий бомбардир: за всю історію - Хакан Шюкюр (51); з діючих гравців - Бурак Їлмаз (19)
Рекордсмен за кількістю матчів: за всю історію - Рюштю Речбер (120); з діючих гравців - Емре Белезоглу (94)
Рік заснування асоціації: 1923
Прізвисько: "команда зірки і півмісяця" (Ay-Yıldızlılar)< br /> Стадіон: не закріплений

Найвищого досягнення збірна Туреччини домоглася на ЧС-2002, де завоювала бронзові медалі під керівництвом Шенола Гюнеша. Це було лише друга - і остання на сьогодні - поява турків на мундіалі. Пробитися в фінальну стадію першості Європи їм вдалося з десятої спроби, і якщо на ЄВРО-96 вони програли всі три матчі, то на ЄВРО-2000 дійшли до чвертьфіналу. Ще на щабель вище вони піднялися через вісім років в Австрії та Швейцарії. Драматична перемога по пенальті над Хорватією вивела турок в 1/2 фіналу, де вони програли Німеччині з рахунком 2:3. Турки не потрапили на ЄВРО-2012, зате поїдуть на ЄВРО-2016 - вони отримали путівку до Франції на правах кращої команди з числа тих, що фінішували третіми.

Історія виступів на ЄВРО
Матчі
Всього: І122 В47 Н29 П46 ЗГ145 ПГ167
Фінальна стадія: І12 В3 Н2 П7 ЗГ11 ПГ18
Кваліфікація: І110 В44 Н27 П39 ЗГ134 ПГ149

Збірна Туреччини вперше зіграла у фінальній стадії чемпіонату Європи в 1996 році, хоча в двох попередніх відбіркових циклів не здобула жодної перемоги. На ЄВРО-96 вона не набрала жодного очка, зате через чотири роки дійшла до чвертьфіналу, де поступилася Португалії - 0:2. Через поразки від Латвії в стикових матчах збірна не поїхала на ЄВРО-2004. Однак на першості континенту 2008 роки команда Фатіха Теріма проявила себе у всій красі. Вольові перемоги над швейцарцями, чехами і хорватами вивели її в 1/2 фіналу, де на її шляху встала Німеччина.

Кваліфікацію ЄВРО-2012 турецька команда почала успішно, але потім зазнала поразки від Німеччини і Азербайджану. Ці невдачі сильно ускладнили їй боротьбу за потрапляння на ЄВРО, проте турки все ж зайняли в групі друге місце, випередивши Бельгію. Втім, пройти Хорватію в стикових матчах їм не вдалося. "Картаті" вже в першій зустрічі взяли верх в Стамбулі з рахунком 3:0 і потім довели справу до кінця.