23 Патрик Карлгрен воротар 32 АИК Стокгольм

Кращий результат: півфінал (1992)
Тренер: Ерік Хамрен
Кращий бомбардир: за всю історію - Златан Ібрагімович (62); з діючих гравців - Златан Ібрагімович (62)
Рекордсмен за кількістю матчів: за всю історію - Андерс Свенссон (148); з діючих гравців - Андреас Ісакссон (127)
Рік заснування асоціації: 1904
Прізвисько: синьо-жовті (Blågult)
Стадіон: "Френдс Арена", Солена

Збірна Швеції - єдина, хто зазнав поразки у фіналі чемпіонату світу, будучи його господинею. Те досягнення 1958 року скандинавам більше повторити не вдалося, але в 1992-му вони пробилися в півфінал домашнього чемпіонату Європи, вперше діставшись до цієї стадії на першостях континенту. Двома роками пізніше "тре крунур" завоювали бронзу ЧС-1994. І хоча скандинави, незважаючи на всі зусилля їх головної зірки Златана Ібрагімовича, не потрапили до фінальної стадії двох останніх чемпіонатів світу, в першостях Старого Світу вони беруть участь регулярно. Шведи виступали на чотирьох останніх ЄВРО.

102 В53 Н23 П26 ЗГ170 ПГ102

У 1992 році на домашньому чемпіонаті Європи шведи стартували нічиєю з французами, а потім здолали збірні Англії та Данії і в підсумку дійшли до півфіналу. У ньому їм довелося грати без дискваліфікованого Стефана Шварца, а капітан Йонас Терн вийшов на поле з травмою. Шведи билися як могли, але все ж поступилися німцям з рахунком 2:3.

Кваліфікацію чемпіонату Європи Швеція вперше подолала в 2000 році і з того часу не пропустила жодної першості континенту. На ЄВРО-2004 скандинави не потерпіли жодної поразки в ігровий час і вилетіли в чвертьфіналі, поступившись голландцям по пенальті. На двох останніх чемпіонатах шведи не змогли вийти з групи. Обидва рази на їхньому рахунку були перемога і дві поразки. У поєдинках групового етапу ЄВРО-2012 з Україною і Англією шведи вели в рахунку в другому таймі, але в підсумку програли обидві зустрічі. Хоча заключний матч з французами вже не міг допомогти синьо-жовтим в боротьбі за вихід в плей-офф, підопічні Хамрена покинули турнір з високо піднятою головою - 2:0. Рахунок ефектним ударом боковими "ножицями" відкрив Ібрагімович.